هداک و ضدکف چیست و کاربرد آن در صنایع غذایی

هداک و ضد کف

روغن هداک با فرمول شیمیایی NH4 S2O8پرسولفات آمونیوم
ضد کف یا آنتی فوم Anti Foamپارافین ، اسید اولیک ، اسید چرب
پایه شیمیایی : پلی دی متیل سیلوکسان
ماهیت یونی : نانیونیک
بر اساس نوع مصرف تقسیم بندی زیر را دارند :
– روغن های غیرقطبی : مواد معدنی و سیلیکون ها
– روغن های قطبی : الکل های چرب،اسیدهای چرب،الکیل آمین ها و
آلکیل آمیدها
– ذرات جامد ناسازگار با آب : سیلیس تصفیه شده – آلومینیوم اکساید و
پلی پروپیلن

آنتی فوم چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که می دانید شرکت پترواکسیر آسیا یک از برترین تولید کنندگان آنتی فوم در کشور می باشد. بر آن شدیم تا اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیار کاربران گرامی وب سایت رسمی پترواکسیر قرار دهیم. قبل از هرچیز به تعریف و تاریخچه آن می پردازیم و بعد از آن انواع و نحوه عملکرد آن را به طور تخصصی مورد ارزیابی قرار می دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آنتی فوم یا همان ضد کف چیست؟

علت به وجود آمدن کف:

در ابتدا بهتر است ببینیم فوم یا کف چیست؟ پراکندگی پایدار گاز در مایع، کف یا فوم نامیده می شود که به صورت حباب های هوا در مایعات بدون سورفاکتانت می باشد. بدترین نوع کف، فوم شناور در سطح می باشد. کف ایجاد شده روی سطح ممکن است باعث ایجاد مشکل در سطح مایع شود و باعث سر ریز شدن مخزن یا استخر مورد نظر در اطراف تجهیزات شود که این موضوع یک نگرانی در حوزه ایمنی است، که بایستی به آن توجه ویژه ای شود.

ویژگی ضد کف:

ضد کف ها (anti-foam) که با نام های مختلفی همچون آنتی فوم و دفومر هم شناخته می شوند، موادی شیمیایی هستند که برای جلوگیری از تولید و ساخت فوم یا کف در مایعات فرآیندی صنعتی وشیمیایی بکار می روند و همچنین کف های ساخته شده را می شکنند. در فرآیندهای صنعتی، همیشه کف ها باعث ایجاد مشکلات می شوند. همچنین آنها باعث ایجاد نقص در پوشش های سطح می شوند.

آنتی فوم ها از پر شدن کارآمد ظروف جلوگیری می کنند. برای جلوگیری از تشکیل کف انواع فرمول شیمیایی ضد کف وجود دارد.که تقریبا پترواکسیر انواع پرکاربرد آن را تولید و عرضه می نماید.

به عبارت دیگر کف گیرها، کف موجود را از بین می برند و آنتی فوم ها از افزایش تشکیل کف جلوگیری می کنند. ضد کف به منظور پیشگیری از تولید کف ناشی از واکنش های مختلف فیزیکی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

ضدکف ها عملکرد فوق العاده ای دارند، آنها با ایجاد بی ثباتی روی کف یا حباب های ریز و درشت آنها را از بین می برند.

در بیشتر واکنش های شیمایی، کف تولید می شود. ضد کف یا دیفومر به منظور جلوگیری از ایجاد فوم در طی واکنش مواد استفاده می شود.

فوم می تواند از طریق مکانیکی یا از طریق یک مکانیزم شیمیایی مانند تخمیر ساخته شده باشد. ضد کف ها در سیستم های مختلف تحت تاثیر دما، pH، فشار، حلالیت و سازگاری مواد شیمیایی کار می کنند.

تاریخچه ضد کف ها:

یکی از ویژگیهای اصلی ضد کف ، این است که خیلی راحت و به سرعت زیاد روی سطح کف، گسترش می یابد.
ضد کف ها ، اغلب با حرکت کردن به سمت سطح بین آب و هوا به آسانی کف موجود در فرآیند را از بین می برند .
این عمل باعث از بین رفتن سطح کف و ترکیدن حبابهای هوا می شود.

اولین ضد کف ها یی که شناخته شد، صرفا هدفشان از بین بردن کف قابل مشاهده روی سطوح بود و در این میان الکلهای چرب، نفت سفید، نفت کوره ای و سایر فرآورده های نفتی سبک برای از بین بردن کف استفاده می شدند. دیگر نفتهای گیاهی و الکل های چرب (C7 – C22 ) نیز در بعضی مواقع مورد استفاده قرار می گرفت ولی مشکل این بود که الکلها جزء آنتی فوم های گران قیمت بودند.
.
در سالهای ۱۹۵۰، آزمایشات بر آنتی فوم هایی مبتنی بر سیلیکون شروع شد این آنتی فوم ها بر پایه نفت سیلیکون یا پایه پلی متیل سیلوکسان (روغن سیلیکون) پراکنده در آب یا روغن سبک بودند که در آب یا نفت سبک پراکنده می شدند. ولی مشکل اینجا بود که باعث ایجاد اختلالات سطح در بسیاری از کاربردها مانند رنگها و کاغذها می شدند.
و سرانجام در سال ۱۹۶۳،تحولی بوجود آمد و اولین آنتی فوم ها با ذرات آب گریز(سیلیس های آبگریز) در نفت سبک، اختراع شد.و قابل ذکر است که توسعه ضد کف های پایه سیلیکونی با استفاده از امولسیفایرهای مختلف و روغن های اصلاح شده سیلیکون کماکان ادامه دارد.
در اوایل دهه ۷۰، موم های آبگریز مانند Ethylene bis stearamide توسعه یافتند.آنها در نفت پراکنده می شدند،
این نوع از آنتی فوم ها، بسیار موثرو کاربردی بودند اما بحران نفت و گرانی ان در ۱۹۷۳ باعث گران شدن آنها و منجر به فشار برای کاهش نفت شد.
اینجا بود که محققان راه جدیدی یافتند و آن راه حل، اضافه کردن آب بود، آب اضافه شد و آنتی فوم های مبتنی بر آب توسعه یافتند.
همچنین توسعه ی آنتی فوم های سیلیکونی، با استفاده از امولسیونهای مختلف و تغییر در روغن های سیلیکونی ادامه یافت.
در اوایل ۱۹۹۰، آنتی فوم های امولسیون سیلیکون به علت این که کمترین مشکل و بیشترین اثربخشی را داشت و ضمنا اختلالات خیلی کمی در سطوح بوجود می آورد ، در صنعت خمیر چوب مورد استفاده قرار گرفت و نتیجه موفقیت آمیز بود..